Made by Eliterro - v1.12.2
Autor: SVF, Sara Hrabinská

Uplynulý víkend sa niesol v znamení Majstrovstiev Slovenska klubov v plážovom volejbale, ktoré sa odohrali na bratislavskom Draždiaku. Podujatie sa v tomto dejisku uskutočnilo po druhý raz.
„Som veľmi spokojná. Na prípravu sme mali naozaj málo času, pretože podujatie sa pôvodne malo konať v Martine a až následne sa presunulo do Bratislavy. O to viac ma teší, že sa všetko podarilo pripraviť a turnaj prebehol bez väčších komplikácií. Napriek veľkým horúčavám sme videli výborný šport a myslím si, že celý víkend mal veľmi dobrú úroveň," vyjadrila sa členka organizačného výboru turnaja Alexandra Bagiová.
Sama hovorí, že najväčšou výzvou pre organizátorov bol jednoznačne krátky čas na prípravu po zmene dejiska i počasie, ktoré prinieslo extrémne vysoké teploty.
„Takéto podmienky preveria organizáciu aj samotných športovcov. Najviac ma potešilo, že oproti minulému roku sa zvýšil počet tímov. Je to len druhý ročník a už teraz vidíme, že si toto podujatie buduje svoje miesto v kalendári. Zároveň má tento formát niečo výnimočné – nie sú to len dvojice bojujúce samy za seba, ale celé kluby. Práve tá tímová atmosféra, vzájomné povzbudzovanie a emócie robia z tohto turnaja niečo iné, než na čo sme pri bežných turnajoch zvyknutí,“ pokračovala Bagiová.
Bojovať o miestenku na jesenné ME klubov prišlo 14 družstiev, sedem ženských a sedem mužských zástupcov z celého Slovenska. Turnaj sa niesol vo veľmi unikátnom formáte, pretože sa proti sebe postavili celé kluby. Každý účastník mohol do jedného družstva nominovať minimálne štyroch a maximálne šiestich hráčov.
Hralo sa na dva víťazné zápasy, pričom pred každým dvojduelom kapitán alebo tréner určil dvojice, ktoré budú v jednotlivých stretnutiach hrať. Kluby tak mali možnosť sa takticky prispôsobovať svojim oponentom. V prípade nerozhodného vývoja rozhodoval takzvaný zlatý set. Na ten musela nastúpiť dvojica, ktorá nehrala v predošlých stretnutiach.
Víťazi skupín si zabezpečili priamu účasť v semifinále. Tímy na druhom a treťom mieste bojovali o dve vstupenky medzi najlepšiu štvoricu. Turnaj ponúkol výnimočnú atmosféru a nemal núdzu o vyrovnané zápasy.
V súbojoch veľakrát rozhodoval pomer setov a jednotlivých bodov, čo divákom prinieslo množstvo napínavých a atraktívnych momentov na piesku. „Netreba zabúdať ani na to, o čo sa hrá. Víťaz tohto turnaja si vybojoval postup na Majstrovstvá Európy klubov, takže pre hráčov to bola naozaj výnimočná príležitosť a tomu zodpovedala aj kvalita zápasov,“ uzavrela Bagiová.
V ženskej kategórii si zabezpečili celkové prvenstvo hráčky BVC Bratislava „A“, strieborná priečka patrila družstvu HIT Trnava „A“ a bronz BVC Bratislava „B“. Medzi mužmi sa z celkového prvenstva tešilo mužstvo Unipláž Trenčín, na druhom mieste skončili hráči VK Nové Mesto nad Váhom a tretia pozícia patrila HIT Trnava.

22. júna 2026
Slovenská volejbalová federácia pripravila exkluzívne zľavnené vstupenky na semifinále Európskej ligy vo volejbale žien v Nitre (nedeľa 28. júna 2026) pre všetkých hráčov volejbalových klubov v mládežníckych kategóriách, všetkých účastníkov KIDS Volley, ako aj pre žiakov základných a stredných škôl.
Viac
22. júna 2026
Základná časť Európskej ligy vyvrcholila poslednými tretími turnajmi. Slováci v nej obsadili 14. miesto, Slovenky si 4. priečkou zabezpečili postup do semifinále i miestenku na ME 2028.
Viac